Olejki do włosów – stosowanie i właściwości.

wlosy.jpgSą w każdym salonie fryzjerskim, stoją na każdej półce w łazience, ma je w swojej kosmetyczce każda włosomaniaczka. Olejki, bo o nich mowa, są wszędzie i nadal podbijają serca wielu kobiet na całym świecie. Dlaczego są tak popularne?

Olejki mają nie tylko upiększać włosy, ale także pielęgnować i odżywiać je. Dasz wiarę, że już po pierwszej aplikacji zauważysz rewelacyjne efekty? Do tego, są proste w aplikacji i bardzo uniwersalne. O co chodzi? Otóż olejki przydadzą się w pielęgnacji skóry, włosów i paznokci. Niektóre posłużą nam do płukania ust, a nawet zastąpią masło. Tak, olejkiem kokosowym smaruje się kanapki! A jakie właściwości mają olejki kosmetyczne?

Olejki do włosów są doceniane ze względu na delikatne i jednocześnie skuteczne działanie. Nie obciążają pasemek i nie natłuszczają skóry głowy. Dzięki temu włosy pozostają lekkie, miękkie w dotyku i jedwabiście gładkie. Olejki zapobiegają plątaniu się kosmyków i powstawaniu kołtunów; ułatwiają modelowanie i rozczesywanie. Niektóre z tych produktów mają działanie antyelektrostatyczne, inne chronią włosy i skórę głowy przed promieniowaniem słonecznym, a jeszcze inne zabezpieczają pasemka przed wysoką temperaturą wytwarzaną przez urządzenia fryzjerskie.

W pielęgnacji włosów niezwykle ważne są składniki olejków. Większość z nich zawiera w pełni naturalne substancje, wzbogacone aktywnymi składnikami, takimi jak keratyna lub filtry przeciwsłoneczne. Olejki kosmetyczne bogate są w witaminy A, E i F oraz kwasy tłuszczowe Omega 3 i Omega 6. Najpopularniejszymi produktami przeznaczonymi do pielęgnacji włosów są olejki arganowy, monoi, lniany, marula. W niektórych kosmetykach znajdziemy również silikony. Te substancje nie są lubiane przez wszystkie kobiety. Mają one jednak dobroczynne działanie dla włosów. Na powierzchni pasemek tworzą ochronną powłoczkę, zabezpieczają kosmyki przed zanieczyszczeniami środowiska, nabłyszczają i wygładzają.

Jeżeli zależy ci na niesamowitych efektach, musisz wiedzieć, jak poprawnie aplikować olejki kosmetyczne. Zazwyczaj takie produkty nanosi się na czyste i wilgotne włosy, na około 30 minut. Po upływie tego czasu kosmetyk zmywa się, a pasemka pozostawia do wyschnięcia. Na zakończenie zabiegu końcówki włosów możesz nabłyszczyć niewielką ilością olejku.