Olejowanie włosów u małych dzieci.

O olejowaniu włosów mówi się bardzo wiele. W Internecie znajdziemy mnóstwo wiadomości na ten temat. Jak olejować? Jaki olejek wybrać? Jakie efekty daje ten zabieg? A czy słyszałaś kiedyś o olejowaniu włosów dzieci? Jeżeli nie, to przeczytaj ten tekst, a być może zmienisz sposób pielęgnacji włosów swojej pociechy.

olejowanie-wlosow.jpgWłosy małych dzieci są bardzo delikatne i podatne na uszkodzenia. Pielęgnacja zazwyczaj ogranicza się do mycia specjalnym szamponem i czesania grzebieniem lub szczotką z naturalnego włosia. Rodzice nawet nie podcinają włosów dzieci; skracają jedynie grzywkę. A już na pewno nie stosują maseczek i odżywek oraz nie suszą dziecięcych włosków. Ale wcieranie olejku kosmetycznego to całkiem niezły pomysł. Takie aplikacje można rozpocząć wtedy, kiedy włosy sięgają ramion. Nakładając olejek, zabezpieczymy końcówki pasemek przed łamaniem i rozdwajaniem.

Jak olejować dziecięce włosy?

Olejowanie włosów u dzieci wygląda zupełnie inaczej niż u dorosłych. Na delikatne dziecięce włosy nie można nanosić dużej ilości olejku, a potem myć ich szamponem z SLS. Wystarczy jedna kropla olejku kosmetycznego roztarta w dłoniach i zaaplikowana na końcówki pasemek. Mała porcja dociąży, zabezpieczy, nawilży i ładnie nabłyszczy włosy. Skóra głowy nie będzie produkowała większych ilości sebum, a włosy nie będą tłuste. Olejowanie może sprawić nawet, że włosy będą rosły szybciej, a czesanie nie będzie dla dziecka tak uciążliwe jak wcześniej.

W pielęgnacji dziecięcych włosów ważną rolę odgrywają składniki.

Dlatego olejek powinien być naturalny, bez zawartości sztucznych lub uczulających substancji. Przed zabiegiem warto wykonać próbę uczuleniową. Dobrze sprawdzą się olejki lekkie, np. z pestek śliwki. Oprócz łatwiejszego rozczesywania, ochrony i połysku włosy wyglądają lepiej, są zdrowsze i ładniejsze. Upięcia i fryzury na krótkich, dziecięcych są o wiele piękniejsze.